+90 224 262 54 00 hursanper@hursanper.com.tr

Hakkımızda

Hakkımızda

1986 yılında Türkiye Bursa’da Otomotiv sektörüne hizmet etmek amacı ile kurulan Hürsan Otomotiv, sektöre koltuk arkası gazetelik file imalatı ile başlamıştır, 1995 yılında HÜRSANPER OTOMOTİV olarak unvan değiştiren firmamız günümüze hem gazete filesi ve çeşitleri hem de tüm motorlu araçlara şoför önü, yanı ve yolcu yanı perde imalatı ile devam etmektedir.

Kalite sistem gereklilikleri; IATF 16949 Kalite Belgesi, ISO 9001 Kalite Belgesi ve ISO 14001 Çevre belgesine sahip olması yanı sıra Volkswagen gereklileri ışığı altında VDA 6.3 Proses Denetimi ve VDA 6.5 Ürün denetimlerini başarı ile tamamlamıştır.

Hürsanper birçok model ve çeşitliliğe sahip olmasına ek olarak 3 farklı patentlik tasarımı ile ürün yelpazesini daha da geliştirmiştir. Aynı zamanda müşterilerine co-desing desteği de verebilmektedir. Konusunda yetkin ve mesleğini seven mühendislik ekibi ile daha da yenilikçi inavasyonlar yapmayı hedeflemektedirler.

İmalat sürecimiz ise 4 ayrı ana proses olarak yönetilmektedir. Alüminyum ön hazırlık grubunda perdemizin iskeletini oluşturacak yarı mamullerin üretimleri yapılmaktadır. Perdenin en önemli alt kompanenterinden biri de kumaş hazırlığıdır,  ilgili istasyonlarda yenilenmiş makine parkurumuzla kesim dikim işlemleri yapılmaktadır.

Alt parçaların montajlarının tamamlandığı prosesimizin de işlemleri bittikten sonra son olarak final montaj istasyonlarına bitmiş ürün haline gelmek üzere gönderilmektedir.

Prototip çalışmalarımızı imalattan ayrı üstadlarımız ve mühendislerimiz tarafından çalışılmaktadır.

Sürekli iyileştirme kapsamında; ekip olarak yapılan 5S çalışmalarından alt detay parça kalite iyileştirmesi ve Kaizen çalışmalarına kadar tüm iyileştirme çalışmaları faaliyet göstermektedir.

Farklı departmandaki birim yöneticileri her gün imalatta, sürecinin sorunsuz ilerleyebilmesi için toplantılar yapılmaktadır.

En azı 86 parça, en fazlası 186 parçadan oluşan perdelerimizin malzemelerini iş emri sistemine göre; her prosesin girdilerini ayrı olarak toplanıp istasyonlara ulaştırılmaktadır.

Ürettiğimiz hem manuel hem de elektrikli perdelerin, gerek proje başında gerekse seri imalatı doğrulamak adına iç bünyemizde ömür testimizi yapabilmektedir. Kullanıcı adı ve  şifre paylaşımı sayesinde kameralar vesilesi ile siz değerli müşterilerimiz testlerimizi canlı olarak izleyebilmektedir.

Çevre yönetim sistemi ile atıklarımızı doğru süreçlerle yöneterek doğanın varlığını korumaya katkıda bulunmaktadır.

Eğitim; gelişen kadromuzu, iç ve dış eğitimlerle desteklenmektedir, üretim alanında  aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza kendi proseslerimizin kalitesini arttırmak için oluşturduğumuz eğitim istasyonunda proses imalat eğitimleri verilmektedir.

Marka değeri sürekli artan; toplumun kalkınması ve refahının artmasına katkıda bulunan ve ilişki içinde olduğu tüm kuruluşların güvendiği, saygı duyduğu ve çalışmak istediği Türkiye ve Dünyada bilinen bir şirket olma arzusunu misyon edinmesiyle geleceğe doğru yolumuza devam etmekteyiz.

  

Tarihçe